Předchozí ročníky

ROK 2023

6.ročník - Objev roku Radia Haná aneb Hledáme nové Radečky

Zkusit štěstí a zabojovat o vítězství v soutěži Objev roku Radia Haná aneb Hledáme nové Radečky se v roce 2023 rozhodlo přes padesát kapel a jednotlivců. Kromě prestižního titulu Objev roku si vítězové odnesli i promo balíčky v celkové hodnotě půl milionu korun.

KATEGORIE POP

O vítězi v kategorii POP se rozhodovalo přímo na finálovém večeru ve čtvrtek 25. května v Bounty Rock Cafe, a to na základě živých vystoupení tří finalistů. „Všichni vystupující dali do svých vystoupení maximum, byli jsme z jejich výkonů nadšení nejen my, ale i publikum. Vyhrát mohla každá, ale bohužel jsme mohli zvolit jen jednoho vítěze a tím se stala kapela The Middle of the Sandwich ze Šternberka,“ uvedl za pořadatele Marek Berger, programový ředitel Radia Haná a jeden z porotců.

„Vítězství jsme nečekali, o to větší máme radost. Musíme to všechno teprve vstřebat, moc děkujeme všem, kdo nás v soutěži podpořili,“ uvedl za vítěznou formaci Martin Kapek. Do finálové trojky soutěže Objev roku Radia Haná v kategorii POP kromě šternberské party postoupily i kapely Botox a Matěj Plšek Band. O výsledném umístění rozhodla tříčlenná porota ve složení Marek Berger (programový ředitel Radia Haná a člen Akademie populární hudby), Daniel Kašpar (hudební producent a majitel studia TA musica) a Ondřej Polák (basák a spoluautor hitů skupiny O5 a Radeček). 

KATEGORIE ROCK ELECTRO

V nově vyhlášených kategoriích měli hlavní slovo fanoušci. Ti nejprve v základním kole, a poté i ve finálovém, vybírali v online hlasování interprety svému srdci nejbližší. Odborná porota se dostala ke slovu pouze v semifinále, kdy ze šestice postupujících ze základního kola vybrala tři finalisty. Kdo se stal díky hlasům fanoušků vítězem? V kategorii ROCK zvítězila vystudovaná bubenice a muzikantka tělem i duší – ESTER LC. Ve finálové trojce ji doplnily kapely Koupím si kulomet Way to.

V kategorii ELECTRO zvítězilo brněnské autorské duo MAEA, které se svojí hudbou pohybuje na rozmezí žánrů electro/chill-out. Ti se ve finále utkali s MC Fintsch a uskupením FRDM.

A z jaké výhry se mohou vítězové těšit? „Laureáti v každé kategorii získají například jeden víkend v profesionálním nahrávacím studiu TA musica, kde natočí singl pod profesionálním producentským dohledem. Kromě toho jim Radio Haná, Radio SkyRock či Radio Metropole zajistí promo kampaň a nasazení singlu v éteru,” dodal Marek Berger.

Kromě toho vítězové obdrží pozvánku k vystoupení na prestižním festivalu a chybět nebude ani rozhovor a promo plnění v regionálních médiích. Vítěz v kategorii POP bude mít navíc možnost natočit zdarma videoklip a producentský dohled při nahrávání radio singlu mu bude zajišťovat přímo patron soutěže - známá poprocková kapela O5 a Radeček.

 

Vítězem letošního ročníku soutěže Objev roku Radia Haná aneb Hledáme nové Radečky v kategorii POP je kapela The Middle of the Sandwich ze Šternberka.